Silesia Drum

Kup w przeciągu

14

[01.01,06.01,09.04,10.04,01.05,03.05,28.05,08.06,15.08,01.11,11.11,25.12,26.12]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

Złóż zamówienie dziś, a wyślemy je w kolejny dzień roboczy.

Złóż zamówienie dziś, a wyślemy je w kolejny dzień roboczy.

Gewa G3 - nowy zestaw perkusji elektronicznej
Gewa G3 - nowy zestaw perkusji elektronicznej

 

Gewa G3 – nowy zestaw perkusji elektronicznej

30 października 2022 w Chorzowie miała miejsce europejska premiera najnowszego zestawu perkusji elektronicznej Gewa o nazwie G3.

 

Podczas odbywającego się tam wówczas Silesia Drum Festiwal (Śląskiego Festiwalu Perkusyjnego), polscy fani perkusji cyfrowych jako pierwsi w Europie mieli możliwość przetestowania najmłodszego z trzech braci Gewa, który zaprezentowany został w otoczeniu dwóch funkcjonujących już na rynku zestawów - opartej na nieco wyższym module G5-tki oraz flagowej G9-tki.

Myślę, że okazale prezentujące się tego dnia stoisko Gewa Digital Drums było chyba najlepiej przygotowanym festiwalowym miejscem do ogrywania perkusji elektronicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.   

 

 

A czym wyróżnia się zestaw G3 na tle konkurentów?

 

Wygoda gry

W konfiguracji G3 Studio znajdziemy 10-calowe, dwustrefowe, siateczkowe pady tomów, pad bębna basowego oraz 12-calowy, dwustrefowy pad werblowy. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno niezwykle pomysłowo wykonany pad basowy połączony ze specjalnym „językiem” w formie wykładziny, który zapewnia grającemu niesamowitą stabilność podczas gry nogą. Komfort gry  poprawia również dwuwarstwowy naciąg siateczkowy wchodzący w skład wspomnianego pada. 

 

Pady talerzowe zestawu G3 wykonane zostały z kolei na wzór kultowych blach serii Paiste 2002, dzięki temu wyglądają oraz zachowują się niemalże jak instrumenty akustyczne.

18” ride, 14” crash oraz 14” hi-hat, który w konfiguracji G3 Studio występuje wraz z dedykowanym statywem, charakteryzują się bardzo wygodną dla gry dużą kopułką i są 3-strefowe.

 

Brzmienia

Niewątpliwą zaletę modułu G3 stanowi fakt, iż przypisana do niego biblioteka brzmień oraz zasilający triggery silnik są identyczne jak w modułach G5 i G9. Tym samym grający może poruszać się wśród ponad 900 wysokiej jakości brzmień zawierających również sample ambientowe, a wszystkie zarejestrowane próbki nagrane zostały w berlińskim Funkhouse Studio. Programując moduł, niemieccy producenci skupili się głównie na barwach i presetach instrumentów akustycznych, co według mnie znajdzie wielu zwolenników na polskim rynku.

Ponadto użytkownik otrzymuje do dyspozycji 40 presetów brzmień oraz wolną przestrzeń na 128 własnych konfiguracji.

Wspominając o G3 nie można również zapominać o opcjach kompresji i equalizacji każdego pada, możliwościach regulowania wybrzmienia instrumentu oraz pomieszczenia, a także wyborze 9 multi-efektów wraz funkcjami edycyjnymi. W module znajdziemy także możliwość regulacji kompresji i equalizacji wejścia słuchawek, co nawet przy średniej jakości odsłuchach znacznie poprawi nasze odczucia brzmieniowe podczas gry.

 

 

Zdolność przyłączeniowa

Czy zastanawialiście się kiedyś nad opcją łączenia padów różnych producentów z dowolnym modułem innej marki? W G3 znajdziecie taką możliwość! Moduł posiada zapisane ustawienia dla wielu padów i triggerów stworzonych przez innych producentów i na odwrót - pady stworzone przez firmę Gewa przystosowane zostały do pracy również z innymi, konkurencyjnymi modułami.

Kolejna istotna cecha G3 to prostota łączenia z wszelkimi innymi urządzeniami za pomocą złączy MIDI IN oraz MIDI OUT. Łatwo łączy się również z urządzeniami zewnętrznymi poprzez Bluetooth oraz złącze MIX IN, co pozwala użytkownikowi na swobodną grę ze swoją ulubioną muzyką.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również opcja „przenoszenia” zestawów brzmień czy innych ustawień pomiędzy wszystkimi modułami Gewa - G3, G5 oraz G9. Do tej prostej operacji wystarczy nam jedynie pendrive.

Na uwagę zasługuje również funkcja USB Audio/Midi Recording, która pozwala grającemu na dokonywanie wielościeżkowych nagrań, a jeśli do listy zalet G3 dodamy jeszcze wszelkie możliwości ustawień metronomu, szybkie nagrania bezpośrednio na pendrive, czy funkcje przyspieszania bądź zwalniania utworu bez zmiany tonacji, to otrzymamy produkt, który zadowoli nawet bardziej wymagających perkusistów.

Koniecznie przetestujecie najnowszy zestaw Gewa G3 Studio - oczywiście w Silesia Drum!

      

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium